facebook twitter google youtube
Duyuru:Futbol;ekip ile oynanan bir oyundur..

Bu konuyu okuyanlar.

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Benzer Konular Listesi
Goley Dergisi Yayımda
Yazar: HerDaim
Yorumlar: 8
Okunma: 6,697
18.10.2015 15:23
Son Yorum: adokrat
Goley Türkiye Ligi Paketi Hatası
Yazar: ωυαℓнαѕαη
Yorumlar: 0
Okunma: 596
07.07.2015 15:55
Son Yorum: ωυαℓнαѕαη
Geliştirme Sistemi Yenilendi !
Yazar: ѕтяαηgє
Yorumlar: 11
Okunma: 3,119
26.06.2015 17:18
Son Yorum: ѕтяαηgє
Goley Anket
Yazar: ѕтяαηgє
Yorumlar: 5
Okunma: 1,317
24.06.2015 00:41
Son Yorum: Terasus
Hounds-Goley
Yazar: ๓ยђค๓๓єttгк☾★
Yorumlar: 1
Okunma: 1,135
18.05.2015 17:02
Son Yorum: Cosmicdrago

----Sponsorlu Bağlantı-----
Konuyu Kapat 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Goley Ceza Sistemi
01.05.2014, 16:55 (Bu konu en son: 03.05.2014 Tarihinde, Saat: 16:14 düzenlenmiştir. Düzenleyen: kolinNn.)
Yorum: #1
Goley Ceza Sistemi
Ceza Sistemi

Goley 3 Kusurlu Hareket ve Cezaları

1- Gereksiz reklam/flood yapan oyuncuya 12 saat cezası “İhtar”

a. 1. İhtar

b. 2. İhtar sarı kart (12 saat susturma) * Alternatif maç yapamama

c. 3. İhtar kırmızı kart (24 saat susturma) * Alternatif maç yapamama

2- Küfür/hakaret (Ekran Görüntüsü)

a. 1. İhtar Sarı Kart (12 saat susturma)

b. 2. İhtar Kırmızı Kart (24 saat susturma)

c. 3. İhtar 1 gün sahadan men cezası (Uzaklaştırma) * Alternatif %10 tecrübe cezası %10 para cezası

d. 4. İhtar 3 gün sahadan men cezası (Uzaklaştırma) * Alternatif %10 tecrübe cezası %10 para cezası

e. 5. İhtar 5 gün sahadan men cezası (Uzaklaştırma) * Alternatif %10 tecrübe cezası %10 para cezası

f. 6. İhtar 7 gün sahadan men cezası (Uzaklaştırma) * Alternatif %10 tecrübe cezası %10 para cezası

g. 7. İhtar 15 gün sahadan men cezası (Uzaklaştırma) * Alternatif %10 tecrübe cezası %10 para cezası

h. 8. İhtar 30 gün sahadan men cezası (Uzaklaştırma) * Alternatif %10 tecrübe cezası %10 para cezası

i. 9. İhtar süresiz sahadan men cezası (Uzaklaştırma)3- Hesap satışı/paylaşımı, süresiz sahadan men cezası (Uzaklaştırma)

1. Hesap Satışı: Goley’de hesap satışı kesinlikle yasaktır! Hesap satışı konusu ucu açık bir durum. Oyuncularımız hesaplarını satmıyor, arkadaşına veriyor ya da takas yaptım diyor. Bu da Goley için yasaktır. Her hesap, ilk sahibine geri döndürülür! Lütfen hesap takası, satışı ve arkadaştan devir alma gibi yöntemlere girmeyiniz. Yatırdığınız JoyPara’ları kaybetmemek için kendi orijinal hesabınıza yatırım yapınız. Bu şekilde el değiştirmiş hesaplar, kayıtlardan kontrol edilerek ilk sahibine geri döndürülmektedir. Buradan hareketle kullanıcının kendi sahip olduğu hesapleri, hesabı direk satış, açık artırma ya da herhangi bir şekilde başka kullanıcıya satması, takas etmesi, bunu duyurması, alıcı araması, pazarlık yapması kesinlikle yasaktır.

Ceza: Satış yapıldığının farklı platformlar ile oyunda telaffuzu, kayıtlarda fark edildiğinde, hesapla ilgili 7 günlük kapatma işlemi gerçekleştirilecektir. Eğer hesabın satışıyla ilgili itiraf kaydı, dekont, alışveriş ile ilgili kanıt sayılabilecek ekran görüntüleri yakalanırsa içerisindeki hesaplar kaç seviye olursa olsun, hesap SÜRESİZ SAHADAN MEN CEZASI (hesabı sattım, satın aldım vb.) Ayrıca Nakit Eşya Dükkânında satılan oyun içi eşyaların gerçek parayla satımı yasaktır. Tespiti yapıldığı anda, ilgili hesap kapatılacaktır. Bu eşyalara sadece JP ve Goley Nakit sistemiyle sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde oyun içi eşya satımı da yasaktır. Tespit edildiği ve kanıtlarla ispatlandığı anda eşya satım ya da alışverişi yapan hesaplar ilk seferinde 15 gün, ikinci seferinde SÜRESİZ SAHADAN MEN CEZASI

4. Hesap Güvenliği: Goley sunucularındaki hesapların güvenliği, tamamen oyuncuların sorumluluğundadır. Bu konuda ihmal ve korunamamadan kaynaklanan herhangi bir hak kaybına uğranması durumunda, sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemekle birlikte, oluşabilecek hasarlar için hiçbir şekilde hesap yedeklemesi veya kurtarması yapılmayacaktır. Hesap Satışı/Takası ile ilgili faaliyetlere karışan, hesap paylaşımında bulunan oyuncuların "Hesap Güvenlikleri" kaldırılmaktadır. Hesap Güvenliği kaldırılan oyuncular üzerinde Joygame herhangi bir sorumluluk kabul kesinlikle kabul etmemektedir.

5. Hesap Hırsızlığı: Hesap hırsızlığı başvurusunda ilgili hesap inceleme altına alınır. İnceleme altına alınan hesaba ait eşyalar, ip kayıtları tek tek kontrol edilir. Hesabın hırsızlığını yapan kişi tespit edildiğinde Goley sunucularındaki bütün hesapları kapatma yaptırımına maruz kalır.

Ceza:

1. Ceza: 15 gün sahadan men cezası + Hesap üstündeki tüm ekipmanlar silinir.

2. Ceza: süresiz sahadan men cezası


6. Oyunun Teknik Hataları Ve Hataların Kullanılması Sonucu Haksız Kazanç: Oyunun herhangi bir programcılık hatasını, teknik açığını vb. hiçbir kullanıcı lehinde kullanamaz. Bu kesinlikle yasaktır! Her kullanıcı bulduğu hataları OG’lere (Oyun Görevlisi) mü*****ün olan en kısa zamanda bildirmekle yükümlüdür. Bu ve benzeri teknik hatalardan, açıklardan faydalanarak oyun içinde avantaj sağlayan ve diğer oyuncuların düzenini bozan kişilerin ilgili hesabı/hesapları kapatma yaptırımına maruz kalır. Aynı ceza uygulaması, oyuncunun bulduğu veya bildiği hatayı oyun yöneticilerine bildirmemesi sonucunda da geçerli olacaktır.

Ceza:

1. Ceza: 7 gün sahadan men cezası

2. Ceza: 15 gün sahadan men cezası + 7 Seviye Düşürme

3. Ceza: Süresiz sahadan men cezası


7. Oyun Teknolojisine Müdahale: Oyun içerisinde kullanılmak üzere tasarlanmış yarı otomatik veya tam otomatik yazılım/donanımlar, oyun veri tabanına müdahale etmeye çalışmak, dahili komutları ile işlem yapabilecek harici veya entegre her materyal, ip değiştirici programlar ve siteleri, Proxy programları ve siteleri kullanımı tamamen yasaktır! Tespiti halinde ilgili hesap kapatılır.

Ceza: Süresiz sahadan men cezası

8. Tehdit/Şantaj, illegal ve Reklam İçerikli Metin ve Özel Durumlar: "Sanal Hayat" (Siber) ile "Gerçek Hayat" (Fiziksel) birbirinden farklı ve ayrıdır. Bu bakımdan oyunla ilgili her şekil ve biçimde ilgisi olan/olabilecek konulardan dolayı gerçek hayata yönelik yapılabilecek her türlü tehdit, şantaj, illegal ve reklam içerikli metin/mesaj, toplumda infial yaratan güncel olaylar ve tartışmalar, yargıya intikal etmiş ve hala yargı sureci devam eden davalar, uygunsuz hesap ismi, uygunsuz anlam taşıyan kısaltmalardan oluşan hesap isimleri, uygunsuz lonca isimleri (Kurucu/yöneticisi cezalandırılır.), mesaj ve/veya kullanıcı kontrolünde ve oyun içerisinde bulunan herhangi bir yer/değer/araç gereç, genel ahlaka aykırı bicimde doldurulamaz/yazılamaz ve/veya diğer oyunculara gönderilemez. Aksi takdirde ilgili hesaplar kapatma yaptırımına maruz kalır. Ayrıca hesap ismini kendisinden başkasının kullanma hakkı olmayan insan (Atatürk gibi), olay ve/veya örgütlerin isimlerinin ve/veya faşist lider isimleri/unvanlarının yazı/mesaj/hesap ismi(nick) ve/veya kullanıcı kontrolünde bulunan herhangi bir alanda kullanılması kesinlikle yasaktır ve ilgili hesap kapatma yaptırımına maruz kalır. Örn: Herr Fuhrer, Hitler, Mussolini, SS, Nazi ve/veya teror orgutu isimleri vb.

Ceza:

1. Ceza: Uyarı Gönderilir, 3 Gün sahadan men cezası

2. Ceza: 7 gün sahadan men cezası

3. Ceza: 15 gün sahadan men cezası

4. Ceza: Joygame Oyunlarından Tamamen Uzaklaştırılır.

**Uygunsuz isimli ittifaklar dağıtılır. Ceza kurucu/yöneticiye verilir.

**Çirkin/hakaret, reklam içeren kullanıcı isimleri süresiz kapatılır.

***Kullanıcı kontrolünde bulunan alanlardaki uygunsuz metin vb. düzenlenir.


9. Oyun Dışı Platformlarda İşlenen Cezalar: Goley sunucularında hesabi bulunan tüm oyuncular; aynı zamanda forum, Joygame projesi kapsamında kullanıcılara açık bulunan bütün platformlarda, mevcut kuralları bilmek ve uygulamakla yükümlüdür. Bir oyuncu, söz konusu platformlarda herhangi bir nedenden dolayı cezalı duruma düşerse, oyun görevlileri tarafından gerekli görüldüğü takdirde Goley sunucularında oyuncuya ait bütün hesaplar kapatma yaptırımına maruz kalır.

10. Oyun Görevlilerine Tehdit/Şantaj, Küfür ve Hakaret:

Oyun Görevlilerinin şahsına, Joygame ve SHR kurumlarına, oyuncu tarafından herhangi bir iletişim aracı ile tehdit/şantaj, kanıtsız suçlama ve iftira, küfür ve hakaret edilmesi durumunda oyuncu Goley ve Joygame platformlarından uzaklaştırılacaktır.

Ceza:

1. Ceza: 7 gün sahadan men cezası

2. Ceza: 15 gün sahadan men cezası

3. Ceza: Süresiz sahadan men cezası


Ayrıca oyun içerisinde oluşturduğu hesaba OG adı vererek, diğer kullanıcıları yanıltıcı hareket ve davranışlarda bulunan kişiler, her ne konuda olursa olsun oyundan SINIRSIZ uzaklaştırılacaktır. Oyun içerisinde, düzeni bozan, Oyun Görevlileri ’nin uyarılarını dinlemeyen oyuncular, uzaklaştırma verilmeden anlık olarak görevliler tarafından konuşma yasağı alabilirler.

11. Genel İşletme Şartları:

Oyuncu, genel işletme şartlarını; milliyeti, ülkesi (Örn: Kanunları), yaşı, dili vb. sebepler ile kabul edemeyebilir. Bu şekilde oynaması oyuncuya herhangi bir yasal olmayan yükümlülük/sorumluluk yüklemez. Doğru durumda, her oyuncu eşit şartlara sahiptir. Bu oyun Türkçedir ve oyun dili de Türkçedir. Eğer bir oyuncu, oyun içinde Türkçe olmayan bir mesaj alırsa ve bundan dolayı şikâyette bulunursa, mesajı gönderen kişi cezalandırılabilir.

Ceza: OG’lerimize gelen bildirimler doğrultusunda cezalandırma işlemi tamamen görevlilerimizin kararları doğrultusunda uygulanacaktır.

12. Oyun İçi Diğer Site Ve Adreslerin Paylaşımı

Oyun içerisinde reklam içerikli yazı ve linklerin yazılıp paylaşılması, hack ve hile programlarının paylaşımının yapıldığı kanuna aykırı sitelerin söylenmesi yasaktır. Kural ihlali halinde uyarı ve uzaklaştırma gibi cezai işlemlere maruz kalabilirsiniz.

13. Oyun Görevlilerinin Kararları (Kararın Kaldırılması/Geri Alınması): Goley sunucusunda yetkili Oyun Görevlisinin vermiş olduğu bir karardan ancak kendisi ve/veya kendisinden sorumlu olan üstleri (OG Takım Lideri, Yapımcı, Joygame Yöneticisi) geri dönebilir/kararı geri alabilir veya yürürlükten kaldırabilir.

14.Farklı Kimliğe Bürünme: Oyuncuların kendilerini herhangi bir Joygame çalışanı gibi tanıtması veya diğer oyuncuların kimliğine bürünerek diğer oyuncuları kandırmaya yönelik davranışta bulunması yasaktır. “OG benim arkadaşım, şu an OG yanımda, Seni yasaklatacağım” ve benzeri içerikteki konuşmalar da yasaktır.

Ceza :

1. Ceza : 15 gün sahadan men cezası

2. Ceza : Süresiz sahadan men cezası

15. Küfürlü Konuşma

Oyuncular oyun içerisinde arkadaşlarına ve diğer oyunculara hitap şekline dikkat etmelidir. Kendisi ve arkadaşı için rahatsız edici olmayan söz ve davranışlar, o an oyundaki bir başka oyuncu için rahatsızlık verici olabilir. Ekran görüntüleriyle yapılan küfür şikâyetlerinde ve Oyun Görevlileri ile Topluluk Yöneticilerinin tespitinde, küfrün derecesine bakılmaksızın uygulanacak cezalar ile galiz küfürlere uygulanacak cezalar farklılık gösterecektir. Buna göre;

Hafif Küfürler & Argo:

Bir başkasına rahatsızlık verici davranışlar, alaycı konuşmalar, aslı olmayan dedikodular, argo konuşmalar ekran görüntüleriyle şikayet edildiğinde ve Oyun Görevlileri ile Topluluk Yöneticilerinin tespitinde ilk seferde uyarı verilecektir.

İkinci seferde 1 gün uzaklaştırma.

Üçüncü seferde 3 gün uzaklaştırma.

Dördüncü seferde 7 gün uzaklaştırma.

Beşinci seferde 15 gün uzaklaştırma.

Altıncı küfür edilmesi durumunda 30 gün uzaklaştırma.

Yedinci seferde oyuncunun hesabı Goley’den SÜRESİZ UZAKLAŞTIRILACAKTIR.


Oyuncuları tetiklercesine küfür ettirtmek ve bunun sonucunda ekran görüntüsünü alıp kişi hakkında ceza işlem talep eden azmettirici kişilere OG ’lerimizi kandırmaya yönelik hareketten dolayı aynı cezai işlemlere tabi tutulacaktır. Ayrıca Oyun Görevlilerini kandırarak gerçek olmayan olaylar hakkında Oyun Görevlilerinin iş yapmasını engelleme durumlarında, suçlu hesap yukarıdaki cezai işlemlere tabii tutulacaktır. Tüm bu cezaların şiddeti, Oyun Görevlileri 'nin insiyatifindedir.

Oyun içerisinde hesap isimleri ya da söylemler küfür içeriyor, siyasi, etnik, din, dil, ırk propagandasına giriyor ise oyuncunun hesabı 7 gün süreyle kapatılır. Kullandığı isim için değişim gerektiğine dair forumdan da kendisine mesaj atılarak yeni bir isim seçmesi istenir.

Oyuncunun mesaja vereceği karşılığı takiben cezanın bitmesi beklenmeden hesap tekrar oynanmak üzere açılabilir. Bu tür bir durumun tekrarı olması halinde ise sırasıyla; 15 gün hesap kapatılır ve son olarak da Joygame platformlarından hesap süresiz uzaklaştırılır.

16.Oyun içi eşya ve parayı gerçek para karşılığı satma:

Goley oyunu içerisinde elde edilen her eşya Joygame'e aittir. Bu eşyaları gerçek para karşılığı satmak, satışa çıkartmak, satıldığını duyurmak, bu amaçla reklam yapmak kesinlikle yasaktır. Bu tip eylemleri, anlık olarak Oyun Görevlilerimiz tespit ettiğinde ya da şikayet halinde hesaplar Joygame Forumları ve Goley platformundan süresiz olarak uzaklaştırılacaktır.

Not: Oyun kuralları genel olarak değişmeyecektir. Fakat oyunun gelişimi ve ileride oluşabilecek durumlar için kurallarda, durumlara müdahale amacıyla değişiklikler yapılabilir. Goley takımı bu kuralları değiştirebilme hakkını saklı tutar. Bu nedenle herhangi bir değişiklik olması ihtimaline karşın oyun kurallarının düzenli olarak takip edilmesi tavsiye edilmektedir.

** Oyun Görevlileri ve Joygame Yöneticileri, inisiyatif dahilinde, tüm bu kuralların haricinde oyuna müdahale ve uygulama hakkını saklı tutar. Goley oyuncuları oyuna girişte bu başlıkta geçen kuralları kabul etmiş sayılır, bu kurallara göre oynar, ceza aldığında bu kurallara uyacağını beyan eder.

Özel Durum: Joygame ve Goley hakkında yapılacak suçlamalarda, kanıtların ve belgelerin gösterilmesi zorunludur. Suçlama iddiasında bulunan şahıslar bu iddialarını kanıtlamakla yükümlüdür. Aksi takdirde ilgili şahsın hesabı, Joygame Forumları ve Goley den SÜRESİZ SAHADAN MEN CEZASI

Ceza Sistemine Ek: Ekran Görüntüleriyle küfür şikâyeti başvurularında 3 gün sınırlaması vardır. Bu konudaki ekran görüntülerinin en geç 3 gün içerisinde JOYGAME DESTEK Sistemi’ne bildirilmesi, aksi takdirde zaman aşımı uygulanarak dikkate alınmayacağı oyuncularımıza duyurulur.

Goley Wikiadan Alıntıdır
Tüm Mesajlarına Bak
 Teşekkür Edenler: Kaan
09.05.2014, 21:26
Yorum: #2
RE: Goley Ceza Sistemi
Emeğinize sağlık.Konu Sabitlenmiştir..

İyi Oyunlar..
İyi Forumlar..


SEN ARTIK BENİMSİN VİKTOR Smile

[Resim: viktor-rework-2014_142372043.jpg]
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
10.05.2014, 14:45
Yorum: #3
RE: Goley Ceza Sistemi
Emegine sağlık çok güzel olmuş ama alıntı neyse boşver Wink
Tüm Mesajlarına Bak
20.05.2014, 18:11
Yorum: #4
RE: Goley Ceza Sistemi
Emeğine Sağlık Çok İşe yaradı

İYİ FORUMLAR.
Tüm Mesajlarına Bak
11.06.2014, 15:50
Yorum: #5
RE: Goley Ceza Sistemi
güzel ama küfür edenler çok ceza atmıyolar böylece duruyo sadece kurallar Sad
Tüm Mesajlarına Bak
17.06.2014, 11:42
Yorum: #6
RE: Goley Ceza Sistemi
Yazan Ellerine Sağlık Yararlı Bir Konu


[Resim: XWVl53.gif]
Web Sitesini Ziyaret Et Tüm Mesajlarına Bak
01.07.2014, 17:50
Yorum: #7
RE: Goley Ceza Sistemi
Yararlı konu ama konu kilit


[Resim: nYo1A1.jpg]
Tüm Mesajlarına Bak
Konuyu Kapat 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Goley Dergisi Yayımda HerDaim 8 6,697 18.10.2015 15:23
Son Yorum: adokrat
  Goley Türkiye Ligi Paketi Hatası ωυαℓнαѕαη 0 596 07.07.2015 15:55
Son Yorum: ωυαℓнαѕαη
  Geliştirme Sistemi Yenilendi ! ѕтяαηgє 11 3,119 26.06.2015 17:18
Son Yorum: ѕтяαηgє
  Goley Anket ѕтяαηgє 5 1,317 24.06.2015 00:41
Son Yorum: Terasus
  Hounds-Goley ๓ยђค๓๓єttгк☾★ 1 1,135 18.05.2015 17:02
Son Yorum: Cosmicdrago

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Reklam